Dlaczego warto dbać o skórę?

0 comments
Dlaczego warto dbać o skórę?

Skóra to jedna z naszych najważniejszych wizytówek. Jest to pewnego rodzaju powłoka pokrywająca i osłaniająca nasz ustrój. Do jej najważniejszych funkcji należy przede wszystkim ochrona naszego organizmu, głównie przed bakteriami, wirusami, grzybami, jak i również przed uszkodzeniami mechanicznymi, termicznymi, chemicznymi i promieniowaniem świetlnym.

Jak widać skóra to bardzo ważny element naszego organizmu, o który należy odpowiednio dbać, tak aby prawidłowo spełniał swoje funkcje. Dlatego też najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja skóry, przede wszystkim poprzez jej nawilżanie, najlepiej przez użycie rożnego rodzaju kremów nawilżających, które zapewnią skórze odpowiednią ilość wody, zatrzymają ją w naskórku, przywrócą naturalny mechanizm nawilżanie oczu. Dobrym rozwiązaniem między innymi dla skóry głosy jest zdecydowanie się na nawilżacz do włosów.

Innym sposobem jest zażywanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (witaminy E, A, F) lub wodzie (witamina C z dzikiej róży, B5). Wszystkie wymienione witaminy wspomagają proces nawilżania skóry i chronią przed jej nadmiernym wysuszaniem.

Oprócz tych metod dobrze jest co jakiś czas złożyć wizytę u dermatologa w celach profilaktycznych. Jak już zostało wspomniane skóra to nasza wizytówka, którą prezentujemy podając dłoń lub całując się na powitanie, dlatego istotne jest abyśmy odpowiednio o nią dbali.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co nowego?

Kategoryzacja