Nawilżanie skóry

0 comments
Nawilżanie skóry

Odpowiednia pielęgnacja skóry polega przede wszystkim na zapewnieniu skórze elastyczności i atrakcyjnego wyglądu. Kluczowym elementem tej pielęgnacji jest odpowiednie nawilżanie skóry.

Na pierwszy rzut oka nie jest to nic trudnego, wystarczy dobry krem nawilżający i tyle. Niestety, problem polega na tym, że nie zawsze można tak łatwo tą wilgoć zatrzymać. Jest to szczególnie trudne podczas upalnych dni lub gdy przebywamy zimą w nagrzanych pomieszczeniach.

Dochodzą do tego złe nawyki żywieniowe i problem utrzymania nawilżenia skóry staje się coraz większy. Należy pamiętać, że na cerę negatywnie wpływają różnego rodzaju używki takie jak: kawa, papierosy, alkohol, a także nadmierne opalanie się – zarówno na słońcu jak i w solarium.

W przypadku nie dostarczenia odpowiedniej porcji wilgoci, skóra zacznie się łuszczyć i szybko mogą pojawić się pierwsze zmarszczki. Ważne jest dostarczanie na bieżąco odpowiedniej ilości wody, czy to przez picie wody (najlepiej od półtora do dwóch litrów dziennie), czy poprzez stosowanie nawilżających kosmetyków.

Woda poprawia trawienie, ułatwia przefiltrowywanie krwi, co prowadzi do usunięcia toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Kremy nawilżające z kolei zawierają przede wszystkim lipidy i ceramidy uszczelniające komórki naskórka, witaminy oraz wyciągi roślinne.

Dodatkowo można stosować rożnego rodzaju maseczki nawilżające, które poprawiają stan nawilżenia naskórka, dostarczając odpowiednich substancji nawilżających. Są one szczególnie przydatne zimą, gdy spędzamy wiele czasu w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem lub latem, gdzie maseczki te stanowią ratunek dla skóry po zbyt intensywnym opalaniu.

erak.com.pl http://montibello.pl/collections-events/trendy-3/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *