Nowotwór skóry – jak zapobiegać?

0 comments
Nowotwór skóry – jak zapobiegać?

Nowotwór skóry należy do najczęściej spotykanych chorób nowotworowych człowieka. W zależności od postaci może ujawnić się jako nowotwór złośliwy lub nie. Nie zmienia to faktu, że jest to niezwykle poważne schorzenie, które wymaga natychmiastowego leczenia.

Jak w przypadku innych tego typu chorób, jego wczesne wykrycie ułatwia właściwą diagnozę i sposób leczenia. Po zdiagnozowaniu fragment skóry zajętej rakiem wycina się, najczęściej chirurgicznie, z szerokim marginesem zdrowej tkanki. Później należy oddać się okresowej kontroli lekarza.

Jak w takim razie zapobiegać tej chorobie? Najczęstszą przyczyną występowania raka skóry jest nadmierne promieniowanie słoneczne. Zalecane jest zatem unikanie nadmiernego opalania się, zarówno na plaży jak i w solarium oraz stosowanie kremów osłaniających przed opalaniem się.

Należy pamiętać, że promienie słoneczne są najsilniejsze w godzinach popołudniowych, dlatego odradza się zbyt długie przebywanie na słońcu o tej porze dnia. Już jednorazowy epizod opalania się może spowodować oparzenia, dlatego bardzo ważne jest obserwowanie skóry oraz istniejących znamion.

Po ewentualnym zaobserwowaniu niepokojących zmian na skórze należy jak najszybciej skontaktować się z dermatologiem.

http://www.klinikiserca.pl/oferta/diagnostyka-obrazowa/tomografia-komputerowa-tk

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *