Ochrona przed słońcem

0 comments
Ochrona przed słońcem

Opalanie się jest rzeczą przyjemną, to nie ulega wątpliwości. Gdy nadchodzi lato, jednym z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu jest wyjazd na plażę w celu zażycia „Kąpieli” słonecznych.

Nie trzeba chyba tłumaczyć również tego, że opalenizna poprawia wygląd i czyni nas bardziej atrakcyjnymi. Niestety wszystko również swoje minusy. Ulegamy wrażeniu, że dzięki opalaniu nasza skóra wygląda lepiej, to nie wyobrażamy sobie jak niebezpieczne dla naszej skóry może być opalanie.

Pod wpływem promieniowania UV skóra ulega procesowi tzw. fotostarzenia. Efektem tego procesu są zmarszczki, nierówna, zaburzona pielęgnacja skóry, popękane naczynka, a nawet nowotwory.

Samo opalanie nie jest szkodliwe, ale oparzenia i to nie tylko te najpoważniejsze, będące efektem zbyt długiego przebywania na słońcu, ale także te mniej uciążliwe, które przybierają lekko różowawą barwę na skórze.

Dlatego też konieczne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, aby opalanie było przyjemnością i nie zamieniło się w koszmar dla skóry. W zależności od typu rozróżnia się filtry fizyczne i chemiczne.

Filtry fizyczne blokują działanie promieni słonecznych poprzez tworzenie swoistej „tarczy” na skórze. Można to zauważyć, gdy po posmarowaniu widać delikatny biały nalot na skórze.

Filtry chemiczne z kolei absorbują promienie UV i zamieniają je na energię, która zwiększa ciepłotę skóry, co z kolei może powodować jej szybsze wysuszenie. Filtry chemiczne są jednak potrzebne do uzyskania pełnej fotostabilności, czyli ochrony skóry w tym samym stopniu bez względu na ilość zużytego kremu. Przy doborze filtrów ważne jest, żeby nie wywoływały one żadnych alergii na skórze. Najlepiej przed kupnem poradzić się dermatologa lub kosmetyczki.

kurs makijażu permanentnego warszawa Derma Solution Sp. z o.o.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co nowego?

Kategoryzacja