Skóra głowy

0 comments
Skóra głowy

Skóra głowy należy do jednych z najbardziej wrażliwych. Wpływ na nią ma przede wszystkim sposób w jaki traktujemy nasze włosy. Niewłaściwa pielęgnacja włosów może przynieść bardzo niemiłe skutki dla skóry głowy.

W przypadku szybko natłuszczających się włosów wskazane jest codzienne stosowanie łagodnych szamponów, które dzięki swym właściwościom mogą być często stosowane i, oprócz mycia włosów i skóry głowy, również ją nawilżają.

Dzięki zastosowaniu tego typu szamponów pH skóry głowy zachowuje swój odpowiedni, lekko kwaśny odczyn. Stan skóry głowy zależy nie tyle od tego jak często ją myjemy, ale czym ją myjemy.

Ważne jest aby przy codziennym myciu nie stosować produktów do stylizacji z alkoholem takich jak: żel lub pianka do włosów, gdyż z czasem może to doprowadzić do wysuszenia skóry głowy.

Najlepiej na jakiś czas odstawić te produkty i układać włosy przy pomocy odżywek bez spłukiwania, wosku lub sprayu do stylizacji oraz akcesoriów, takich jak wałki fryzjerskie. Skóra głowy wrażliwa jest również na zmiany klimatyczne. Suche, ogrzane powietrze zimą i klimatyzatory latem mają niekorzystny wpływ na skórę. Najlepszym sposobem na ochronę jest stosowanie nawilżających szamponów i odżywek, które zwiększają poziom nawilżenia skóry głowy.

choroby-ukladu-pokarmowego.chorobyswiata.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *