Skóra wrażliwa

0 comments
Skóra wrażliwa

Nie ma jednoznacznej definicji „skóry wrażliwej”, ani stwierdzenia kto z nas takową posiada, a kto nie. Wynika to głównie z tego, że skóra może stać się wrażliwa z biegiem czasu i pod wpływem różnych czynników.

Do przyczyn powstawania skóry wrażliwej zalicza się: wpływ warunków pracy, środowiska zewnętrznego, czynników genetycznych, a także klimat i zmienne warunki pogodowe. Typowe widoczne cechy skóry wrażliwej to: czerwienienie, opuchlizna, łuszczenie się, czy wypryski.

Na czym w takim razie powinna polegać odpowiednia pielęgnacja skóry wrażliwej? Skrajnym przypadkiem wrażliwej skóry jest tzw. cera atopowa, podatna na różnego rodzaju alergie.  Jest również podatna na podrażnienia i znosi źle niektóre rodzaje kosmetyków, a także silnie reaguje na warunki zewnętrzne takie jak: wiatr czy klimatyzacja.

Cera atopowa to schorzenie, które wymaga leczenia przy użyciu specjalistycznych kosmetyków. Z kolei przy skórze wrażliwej, przy przestrzeganiu pewnych zasad można samodzielnie przeprowadzić pielęgnację.

Mimo wszystko warto jednak skorzystać z pomocy dermatologa, który pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki. Istotną kwestią jest stosowanie produktów aptecznych, wolnych od konserwantów, substancji zapachowych i intensywnie działających substancji aktywnych takich jak retinol.

Ważna jest również ostrożność podczas demakijażu tak, aby nie podrażnić skóry, najlepiej poprzez stosowanie płynów micelarnych lub mleczka, a unikanie żelów i mydeł. Należy oczywiście też chronić skórę przed wysoką i niską temperaturą. Przed wyjściem na dwór w upalny dzień należy stosować filtry fizyczne, które nie powodują podrażnień.

Odwiedź naszego podologa w Warszawie już teraz! https://www.hitobuwie.pl/marki/coccine.html

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *