Walka ze zmarszczkami

0 comments
Walka ze zmarszczkami

Czasu nie da się oszukać i nie najlepiej o tym świadczy zmiana wyglądu naszej skóry. Z biegiem lat kobieca uroda staje się coraz bardziej niedoskonała, a pierwszą tego typu oznaką są zmarszczki. Mogą one pojawić się już w bardzo młodym wieku, jeśli dostatecznie nie dba się o skórę.

Jednakże wraz z upływem czasu dopadają one każdego. Walka z nimi przypomina walkę z wiatrakami. Można jednak znacznie opóźnić ich występowanie. Do czynników przyspieszających powstawanie zmarszczek należą: promienie słoneczne, palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie, klimatyzacja, czy żywa mimika.

Odpowiednia profilaktyka przeciw zmarszczkom polega przede wszystkim na unikaniu nadmiernego opalania, stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym, picia dużej ilości wody, stosowanie multiminerałów i witamin A, B, C i E, a także używanie kremów nawilżających.

Spośród wymienionych sposobów należy zwrócić uwagę między innymi na witaminę A, której właściwości pobudzają odbudowę komórek, filtry ochronne UVA i UVB oraz hydrokwasy, będące składnikami kremów, które wspierają odnowę i mechanizmy regeneracyjne.

Oprócz tego istnieje wiele rodzajów zabiegów w znacznym stopniu spowalniających proces powstawania zmarszczek jak: peelingi chemiczne, mezoterapia czy laseroterapia. Jeśli zależy nam na młodym wyglądzie i pięknej skórze, na której nie będzie widać upływu czasu, warto stosować się do wyżej wymienionych metod.

wczasy oczyszczające oczyszczanie dietą gołubie buty damskie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co nowego?

Kategoryzacja